ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.75
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Asijská nemoc

Jednotka vojáků se vrací z mise z ciziny. Cestou domů se zničehonic pár z nich začne odlepovat kůže. Ve vlasti jsou ihned hospitalizováni ve vojenské nemocnici. Doktoři nemohou rozpoznat, o jakou jde nemoc, a tak vojáci po pár dnech umírají...

Ti, kteří z fronty přijeli zdraví, už na sobě také pozorují podobné příznaky, bohužel stihnou nakazit své rodiny a nemoc se proto roznese po celé zemi.

Jediný, kdo zjistil, co je to za nemoc a zda na ni existuje protilék, byl pražský lékař Karel Bodák. Kdysi dávno navštívil Ameriku a pozoroval tuto nemoc na vojácích, kteří se vrátili z Vietnamu. Podle něj šlo o tzv. yakumazu neboli masopád.

Při této chorobě opadává kůže a vnitřnosti uvnitř těla hnijí. Přenáší se s asijských květin, které můžeme najít v džungli. Protilékem je samotná rostlina, ovšem musí se vždy smíchat s nějakým jídlem.
Na americké vojáky to zabralo a po pár dnech byli vyléčeni. Skupina jiných vojáků se tedy vydala do Vietnamu za lékem.

Po nějaké době se vrátili a účinnou látku dali nejdříve důležitým osobám a poté i těm dalším. Rostlin nebylo k dispozici tolik, a tak byly připraveny další mise, aby se dostalo na všechny.

Nemoc však nemizela, ba naopak. Lidé umírali dál a živí považovali doktora Bodáka za lháře a podvodníka. Vydali se proto do jeho laboratoří a bezohledně ho utloukli...

A proč vlastně rostlina nefungovala? Lidé zapomínali smíchat rostlinu s jídlem, a proto její účinky nezabíraly. Lidí ubývalo čím dál více, až tu nakonec nebyl nikdo. Nemoc pohltila celou lidskou existenci.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 09.11.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Asijská nemocMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­