ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.89
Hodnoceno: 27x Prosím, ohodnoť práci

A začalo to úplně nevinně...

A začalo to úplně nevinně. Bylo obyčejné lednové středeční dopoledne a studenti jednoho gymnázia právě psali olympiádu z českého jazyka. Nic nenasvědčovalo tomu, že se dnes budou dít neobvyklé věci.
Jedna ze studentek, Karolína, psala slohový úkol na téma "A začalo to úplně nevinně..." a protože nechtěla psát příběh o lásce, začala vymýšlet sci-fi příběh.

V tom příběhu se z lidí staly kouzelné bytosti a celý svět dostával imaginární ráz. Jenže příběh se stal skutečností.
A tak další hodinu, na kterou byla naplánována písemná práce z fyziky, místo očekávaného profesora přišel kouzelník s dlouhým černým pláštěm. Mávl kouzelnickou hůlkou a zadání se objevilo na tabuli. Studenti jen tupě zírali. Ti nadanější začali počítat a ti, kteří se včera dozvěděli, že to s jejich IQ není moc valné, začali přemýšlet, jak nově nabyté schopnosti zneužít. A pak je to napadlo. Zastavili čas. Veškerá hmota (kromě třiceti studentů) se okamžitě zastavila. Studenti si nejdřív situaci užívali, ale pak s hrůzou zjistili, že nevědí, jak uvést svět do původního stavu. Začali být agresivní a navzájem se napadat. Brzy zůstali naživu poslední dva lidé - Karolína a její kamarád, do kterého byla zamilovaná. Pohlédli na sebe a najednou si uvědomili krásu tohoto (i když nehybného) světa. Žili tu spolu navěky. Jako kamarádi. Karolína své city nikdy neprojevila, protože se bála, že by ztratila svého posledního kamaráda na světě. A tak to skončilo úplně nevinně...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Aleinad, 09.09.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
A začalo to úplně nevinně...Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­