ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.11
Hodnoceno: 279x Prosím, ohodnoť práci

Zdobení vánočního stromku

OSNOVA:

Úvod:a) Stromek a Vánoce
Vlastní popis:a) Výběr a nákup stromku,
b) Úprava stromku do stojanu,
c) Umístění v pokoji,
d) Zdobení stromku,
Závěr:a) Kouzlo Vánoc

Bez vánočního stromku si oslavu Vánoc vůbec nedovedu představit. Nejdůležitější je rozhodnutí, jaký chceme mít. U nás jsme ve vášnivé debatě přehlasovali mamku a rozhodli se pro stromek živý.

Zakoupit se dá na různých místech, jen je třeba vybírat, aby byl pravidelně rostlý. Vybrali jsme si jedličku. Opatrně ji svázali, aby se větve nepolámaly a přivezli ji domů.

Doma jsme ještě její růst upravili, zbytečné větve dole opatrně odřízli a kmínek osekali tak, aby se vešel do stojanu. Byla nádherná!

Když byl stromek pevně nasazený, nastalo další dohadování, kam letos s ním. Opět jsme mamku při volbě místa přehlasovali, ale prosadila si položení vánočního ubrusu pod stromek, aby nemusela pracně vybírat jehličky z koberce. S tím všichni souhlasili, a pak jsme všichni společně zhodnotili krásné umístění jedličky v pokoji a začalo zdobení.

Nejdřív jsme upevnili osvětlení a vyzkoušeli, zda funguje. Pak se upevnila na vrchol krásná špička. Potom jsme zavěšovali ozdoby ze slámy, které jsou dokladem zručnosti tvůrců, pak bělounké háčkované zvonečky naší babičky, co stromek učiní slavnostnějším. Nakonec si každý člen rodiny pověsil své dvě oblíbené ozdoby pro radost. Nakonec jsme stromek okrášlili řetězem a pozorovali jeho krásu.

Ale to už se protáhla bytem vůně kapra a bramborového salátu a všechny nás objalo kouzlo Vánoc.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Robert Čech, 05.10.2004

­­­­

Slohová práce Zdobení vánočního stromku ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Zdobení vánočního stromkuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­