ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Vyrobte si doma svíčku pro dlouhé zimní večery (popis pracovního postupu)

Svíčka je pro lidi jakýmsi příjemným společníkem, když jsou sami nebo když se chystají relaxovat či si navodit příjemnou atmosféru třeba ve vaně nebo u televize.
Každý jistě zažil nejednu intimní chvilku v přítomnosti svíčky, která je k tomu všemu i vonná.
Mnozí ji stále ještě kupují, neboť nepřišli na to, jak jednoduché to je si ji vyrobit přímo u sebe doma. Taková domácí svíčka nejenže potěší oko i čich, ale můžeme si ji dát nejen do interiéru, ale i na terasu či do zahrady.
Pusťme se tedy do její výroby krok za krokem.

Jako první věc si připravíme tu nejzákladnější surovinu, kterou je vosk. Můžete si koupit parafín v šupinách nebo chodit po hřbitovech a vybírat tam z kontejnerů na odpad svíčky i s kelímky, které skýtají nemalé poklady v podobě spousty vosku. Takto to praktikuji například já.

Ve vodní lázni si tento vosk roztopíme. Nezapomeňte si připravit nádobu, do které vosk dáte. Upozorňuji vás zároveň, že vosk je mazlavý a při rozehřátí je mastný. Je dobré občas obsah zamíchat. Vosk zahříváme do té doby, než se úplně rozpustí.

Zatímco se nám bude vosk rozpouštět, připravíme si knoty. Ty udělejte delší, abyste jejich zapalující se konec mohli omotáním přichytit na párátko či špejli. Takto se vám knot ve svíčce neutopí.

Vosk po rozehřátí nalijeme do ozdobných nádob, dóz, plechovek či sklenic... Já kupříkladu používám kelímky ze hřbitovních svící, kterých si domů nosím velké množství, a tím svíčky jakoby recykluji a vracím zpět na hřbitov.
Čekejte, až vosk ve sklenicích nebo v tom, do čeho jste jej nalili, ztuhne. Nezapomeňte neustále dolévat, neboť se při tuhnutí stává, že u knotu se vytvoří nevzhledný důlek - proto jej vždy dolévejte zbylým voskem.
Pak už jen zbývá ustřihnout přebytečný knot a můžeme svíčku ještě nějak dozdobit, myslím tím lahev či dózu.

Nyní je hotovo. Svíčka nechť ozařuje nejen vaše domovy, ale i vás a srdce vašich blízkých...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Frankie12, 30.04.2018

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vyrobte si doma svíčku pro dlouhé zimní večery (popis pracovního postupu)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­