ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.65
Hodnoceno: 68x Prosím, ohodnoť práci

Výroba herbáře (pracovní postup)

Slovo herbář pochází z latiny a znamená "bylina". Jedná se o sbírku sušených rostlin na bílých čtvrtkách.

Obyčejně si herbář můžeme vyrobit tak, že si v přírodě najdeme květinu či list. Náš nález očistíme, zastřihneme a dáme lisovat do knihy. Asi po 3 týdnech jej opatrně vyndáme tak, aby se nepolámal. Rostlinku položíme na bílý čtvrtkový papír a oboustranně ji k němu přilepíme lepící páskou. Do horní části čtvrtky napíšeme český název rostlinky a pod něj název latinský. Dolů zaznamenáme datum a místo nálezu. Výtvor buď dáme do průsvitné pevné folie, nebo zalaminujeme.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Veronika Synková, 03.09.2011

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Výroba herbáře (pracovní postup)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­