ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.01
Hodnoceno: 72x Prosím, ohodnoť práci

Vincent van Gogh - Terasa kavárny v noci (popis obrazu)

Jeden z mých nejoblíbenějších obrazů, který namaloval malíř Vincent van Gogh, představuje - jak již jeho samotný název napovídá - noční terasu kavárny.

Vincent van Gogh - Terasa kavárny v noci

Na obraze je zachycena krásně nasvícená terasa kavárny. Venku sedí už jen pár lidí a číšník v bílém mezi nimi obchází. Jeden manželský pár zrovna stojí před terasou, jako by se rozhodoval, jestli má jít dál. Kavárna má maličké stoly, které stojí na slabých železných nohách a stejně jako židle vypadají docela křehce. Jsou položeny na červenooranžovém koberci, který působí docela vznešeně.

Většina lidí už šla dávno spát, jen v několika oknech se ještě stále svítí. Nad terasou je natažená plachta kvůli dešti či slunci. Ani jedno však teď nehrozí, a tak si někteří lidé vesele sedí v kavárně, zatímco jiní se prochází po kočičích hlavách, které tvoří silnici všude kolem ní.

Obraz je krásně namalovaný a působí na mě velmi pozitivně. Připomíná mi ty pěkné chvíle, když se procházím po městě pozdě večer a vybírám si kavárnu, ve které bych se mohl posadit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 31.12.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vincent van Gogh - Terasa kavárny v noci (popis obrazu)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­