ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.22
Hodnoceno: 9x Prosím, ohodnoť práci

Vincent van Gogh - Noční kavárna (popis obrazu)

Obraz Noční kavárna (Le Café de nuit) nakreslil roku 1888 světoznámý malíř Vincent van Gogh.

V kavárně je již jen pět hostů. Polehávají na stolech nebo jsou aspoň opřeni o své ruce, jako by měli každou chvílí usnout. Jen číšník stojí uprostřed kavárny vedle kulečníkového stolu, na kterém zůstaly tři koule a tágo.

Vincent van Gogh - Noční kavárna

Nade dveřmi kavárny visí hodiny, které ukazují skoro patnáct minut po půlnoci. Strop má - na rozdíl od stěn, které jsou ostře červené - tmavě zelenou barvu. Na každé z červených stěn visí obraz. Některé jsou velké, jiné menší. Všechna světla zde ostře a jasně svítí.
Židle i stoly jsou celé ze dřeva a každý ze stolů má krásné modré prostírání, tedy až na jednu výjimku v zadní části místnosti.

Tento obraz se mi velmi líbí. Působí lehce ospalým dojmem, ale i tak je krásně namalován a pěkně je i zachycen moment, jak to v kavárnách vypadá pozdě večer.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 31.12.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vincent van Gogh - Noční kavárna (popis obrazu)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­