ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.46
Hodnoceno: 26x Prosím, ohodnoť práci

Vážení vody (pracovní postup)

Připravila jsem si pokus, který jsme dělali tento školní rok ve fyzice. Budeme vážit vodu na laboratorních vahách. K tomuto pokusu potřebujeme především laboratorní váhy, vodu a závaží. Dále musíme mít kádinku a různé drobné předměty na její vážení.
Připravíme si laboratorní váhy a pomocí stavěcích šroubů je uvedeme do vodorovné polohy. Že jsou váhy vyrovnané poznáme podle olovnice, která musí ukazovat přesně do důlku.
Když máme váhy ve vodorovné poloze, položíme na jednu misku prázdnou kádinku. Na druhou dáme různé drobné předměty - např. šroubky nebo matičky. Potom váhy odaretujeme šroubem, který je umístěn uprostřed na přední straně vah a uvidíme, jestli jsou misky vodorovně. Když nejsou, tak postupně přikládáme nebo ubíráme další šroubky, dokud se misky nevyrovnají. Vždy, když budeme něco dávat nebo ubírat z misek, musíme váhy zaaretovat, aby se hlavní břit vahadla neopotřeboval.
Jestliže je kádinka vyvážená, nalijeme do ní vodu. Postupně přikládáme závaží, až se misky vyrovnají. Tím je voda zvážená. Nakonec sečteme závaží na misce a výsledek zapíšeme.
Vodu z kádinky vylijeme a všechno, co jsme k vážení potřebovali, uklidíme na místo. V tomto pokusu jsme se naučili vážit vodu na laboratorních vahách a dověděli jsme se, jak je voda těžká.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Katka Svobodová, 12.06.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vážení vody (pracovní postup)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­