ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.07
Hodnoceno: 213x Prosím, ohodnoť práci

Vánoční svícen (popis pracovního postupu)

Takový vánoční svícen by neměl chybět nikdy, kdy se blíží 24. prosinec. Patří totiž k tradiční výrobě. Pokud nechcete mít svícen kupovaný, můžete si ho vyrobit sami doma.
Nejprve si kupte keramický květináč střední velikosti, vysokou úzkou svíčku a aranžérskou hmotu. Na zahradě, nebo jinde v přírodě, si obstarejte větvičky z nějakých stromků (např. tújí). Doma jistě najdete barevnu stuhu a pár malých ozdobiček, výběr záleží na vás.
Pracovat je nejlépe na větší ploše, kde by případné zašpinění neohrozilo váš koberec, či drahý ubrus. Nakonec si obstarejte ostré nůžky a lepidlo.
Nuže, můžete se dát do díla. Nejprve přizpůsobte aranžérskou hmotu velikosti květináče. Až bude hmota pevně v květináči sedět, zabodněte zhruba do středu vaši svíci. Teď už pouze stačí vzít čerstvé větvičky a pečlivě je do hmoty okolo svíčky začít aranžovat. Doporučuji, abyste větší a košatější větvičky zabodávali do hmoty jako první. Později přidávejte menší větvičky, tím zabráníte případným holým místům.
Teď, když je květináč samá větévka, vezměte si již zmíněné ozdoby, které chcete ve svém svícnu mít. Všelijak je můžete zavěšovat, přilepovat a aranžovat podle libosti. Na samotnou svíci nakonec uvažte barevnou stuhu.
Pokud jste se svou prací spokojeni a prozatím přesvědčeni, že větvičky drží ve hmotě opravdu pevně, můžete svou práci prohlásit za ukončenou.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Morsbie, 07.09.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Vánoční svícen (popis pracovního postupu)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­