ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.50
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

U vánočního stromu

Ten pohled zná asi každý. Myslím tím pohled na vánoční strom a všechno v jeho blízkém okolí. I přesto jsem se rozhodl popsat, jak to vypadá nebo by to vypadat mohlo.

Začneme stromem. Představuji si obrovský smrk, na jehož vršku se tyčí krásná zlatá hvězda. Kolem dokola má ovinutý stříbrný řetěz. Baňky na něm jsou zlaté, stříbrné a červené. Celý strom tak krásně září všemi možnými barvami. Pod ním nesmí chybět krásně zabalené vánoční dárky se stuhami. Na každém z nich pak visí kartička se jménem.

Vedle stromečku stojí stůl, na kterém je cukroví. Atmosféru dotváří televize s již tradiční vánoční pohádkou Popelka. Všichni jsou šťastní a rozbalují dárky. Každý se raduje z toho, co od Ježíška dostal, a všem dělá rovněž radost, že ostatní členové jeho rodiny sdílejí stejné pocity. Jednoduše vládne taková ta vánoční pohoda.

Celá místnost je zbarvená podle toho, jaké barvy zrovna svítí na stromečku, a všichni jsou veselí. Nikomu nevadí, že sedí na studené podlaze. Pojídá se cukroví a celá rodina se raduje z darů i toho, že nikoho zrovna netíží žádné povinnosti...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 20.12.2014

   
­­­­

Slohová práce U vánočního stromu ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
U vánočního stromuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­