ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.67
Hodnoceno: 15x Prosím, ohodnoť práci

Turnov

- popis města

Turnov - srdce Českého ráje, město drahokamů a českého granátu - se nachází v severovýchodních Čechách v Libereckém kraji a protéká jim řeka Jizera.

Počet obyvatel v našem městě se pohybuje okolo patnácti tisíc.
V Turnově zůstalo mnoho starších podniků z totalitního režimu, například Juta, Dioptra, Šroubárna.

Na své si mohou přijít příznivci různých druhů sportu. Při zimních aktivitách mohou využít umělé kluziště, menší sjezdovku Ve Struhách a nad ní vyjeté stopy pro běžkaře. Z letních aktivit Turnov nabízí nové cyklostezky, horolezectví, pěší turistiku, při které si můžeme prohlédnout hrad Valdštejn, zámek Hrubý Rohozec a venkovské sídlo Dlaskův statek.

V Turnově nalezneme čtyři základní školy. Studium na střední škole umožňuje zdejší gymnázium, "Obchodní akademie a hotelová škola", "Střední zdravotnická škola" nebo "Integrovaná střední škola". Dominantou turnovských škol pak je Střední uměleckoprůmyslová škola. Právě tam byla zhotovena kopie korunovačních klenotů, které dnes můžeme zhlédnout na hradě Karlštejn.

V historickém centru se každoročně pořádají vánoční trhy, kde naše škola vystupuje s pěveckým sborem. Je mi líto, že bývalý starosta Milan Hejduk nechal uzavřít a zasypat jediné turnovské koupaliště v Dolánkách.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Niccy, 24.10.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
TurnovMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­