ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Tintin (komiksová postava)

Tintin je hlavní postavou komiksové série Tintinova dobrodružství (Les aventures de Tintin) od belgického kreslíře Hergého.
Jde o rozvážného i odvážného hocha se srdcem na správném místě. Stejně jako jeho stvořitel Hergé je i on Belgičan. Bydlí v Rue du Labrador 26 (Labradorská ulice č. 26), jež se s největší pravděpodobností nachází v Bruselu.
Povoláním je reportér, i když tomuto zaměstnání se věnoval jen v první knize Tintin v zemi Sovětů (Tintin au pays des Soviets).

Tintin trochu připomíná pohádkovou postavičku. Nosívá dlouhý plášť a pod ním bílou košili, zakrytou modrým svetrem. A místo kalhot mívá oblečené hnědé pumpky.
Nejzvláštnější je ale jeho účes - chodí s krátkými zrzavými vlasy vyčesanými nahoru.
Tintinův věk není nikde v knihách přesně uveden, patrně mu je kolem sedmnácti let i vzhledem k tomu, že pokaždé odmítne alkohol i cigaretu.

Příznivcům akce a dobrodružství mohu Tintina jen doporučit, kdežto obdivovatelům krve a brutality radím, aby se knihám s touto komiksovou postavou raději vyhnuli. V žádném díle se neobjeví ani kapka krve, vraždy/úmrtí jsou ztvárněny se vší opatrností, a to zejména kvůli dětským čtenářům. Mnohdy se o smrtích jen povídá (např. utopenec z dílu Krab se zlatými klepety nebo sochař Balthazar z knihy Ulomené ucho).
Tintin ale nepřekonává dobrodružství sám, už od začátku má po svém boku psa Filutu (někdy překládán jako Špunt), malého bílého foxteriéra. V již zmíněném dílu Krab se zlatými klepety poznává také kapitána Haddocka, svérázného pijáka whiskey. Takže hrdiny máme rázem tři.

Akorát je v této sérii trochu přitažené za vlasy, aby neplnoletý mladík dokázal řídit letadlo, auto, motorku, lokomotivu či dokonce tank. Přesto je dnes Tintin natolik významný, že se může klidně rovnat s Batmanem nebo Spidermanem, rovněž známými komiksovými hrdiny.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 24.03.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Tintin (komiksová postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­