ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.18
Hodnoceno: 34x Prosím, ohodnoť práci

Stín v dešti

Jen čvachtající zvuk hřmotných kroků, zapadávajících se do hlíny, smíšené s ani ne půl hodiny starou dešťovou vodou, se rozléhá po městském parku, tlumený neustálým šumem vysokých dubů. Neznámý muž prochází skrze tento malý kousek čisté přírody, umístěný uprostřed asfaltové divočiny. S čepicí hluboce naraženou na hlavě a očima přivřenýma kvůli silnému tlaku studeného větru, který je v očích otevřených tak nepříjemný. Různě zbarvené lístky poletují okolo jeho hlavy, jakoby zde neexistovala žádná zemská přitažlivost. Tajemná mužova silueta, v tuto chvíli tak odpuzující, že kdyby tudy kráčel ještě jiný, na kost promrzlý a promočený člověk, velkým obloukem by se jí vyhl, nadále prochází kolem stromů, které se bezmocně a ztěžka prohýbají pod silným tlakem vichřice, div se nezlomí. Mužovy velké ruce, hluboko zasunuté v kapsách bundy, se snaží co nejvíce přitisknout větrovku k tělu, aby prošlo co nejméně studeného živlu, který právě teď ovládá a pohrává si se světem obklopujícím tohoto člověka.
Nejpíše by se dalo lehce uhodnout přání, které právě prochází hlavoutéto živly zbědované osoby. Být v teple domova. Sedět u nevelkého stolu plného po domácku uvařených dobrot a dívat se na krbovým ohněm ozářené, šťastné a spokojené jedící děti.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: SiriusNoir, 21.08.2005

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Stín v deštiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­