ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Štědrý večer (2)

  • popis průběhu Štědrého večera

Již se blíží večeře a celá rodina usedá ke stolu. Zapalují svíčky na adventním věnci a každý si nabírá svoji porci bramborového salátu a kapra. Stůl je krásně prostřený a panuje u něj milá atmosféra. Z dětských očí jde vyčíst, že jsou netrpělivé. Dítka by se nejradši hned rozeběhla ke stromečku objevovat všechny ty dárky, které jim tam Ježíšek zanechal. Svíčky hoří hřejivým žlutým plamenem a všichni členové rodiny jsou v dobré náladě.

Vtom zazvoní zvoneček. Dětem se rozzáří očka jako hvězdy na nebi. Celé šťastné se rozeběhnou a míří si to přímo pod vánoční stromeček. Ten krásně svítí a hraje všemi barvami, do toho hrají uklidňující vánoční koledy a děti si celé šťastné rozbalují své dárky.
Všichni jsou v dobrém rozmaru, užívají si krásnou atmosféru pod vánočním stromem. Děti si hrají se svými novými hračkami, zatímco dospělí pijí víno.

Takhle nějak probíhaly Vánoce u nás doma. Myslím, že nejinak je tomu i v jiných rodinách.
Moc rád jsem si v této slohové práci vzpomněl na to, jak to probíhalo, když jsem byl malý a mohl se tak vrátit do svých dětských let.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 31.12.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Štědrý večer (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­