ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.48
Hodnoceno: 54x Prosím, ohodnoť práci

Štědrovečerní stůl

- popis přípravy štědrovečerního stolu a průběhu svátečního večera s prvky vypravování

Vánoce jsou svátky, při nichž se lidé sejdou a povídají si. Jedním takovým časem, kdy si lidé povídají, je štědrý večer. Tím podle mě začínají vánoční svátky.

V podvečer Vánoc mi mamka řekla, ať připravím štědrovečerní stůl.
Musela mi trochu napovídat, aby byl stůl prostřen ve svátečním stylu.

Nejdříve jsem měl stůl rozložit, abychom se k němu vůbec všichni vešli - jsme početná rodina. Na stůl jsem položil červený ubrus s vánočními motivy a na prostředek stolu jsem dal vánoční svícen, jenž maminka sama nazdobila.

Sváteční prostírání bylo rovněž s vánočními motivy.
Při štědrovečerní večeři používáme každoročně sváteční servis, příbory a skleničky. Vše jsem postupně umístil na připravené prostírání.

O Štědrém dnu s námi večeří i babička, která přichází chvíli před samotnou večeří. Večeře v tento den je u nás tradiční, bramborový salát (který jsem mamince pomáhal připravit), smažený kapr a klobása. Na vedlejší stolek dáváme cukroví, ovoce a ořechy, jež jsou součástí štědrovečerní tabule.
Před večeří jsme si všichni popřáli šťastné a veselé svátky a na to jsme si také připili.

Večeře byla velice dobrá, všem nám chutnala.
Po večeři jsme nejprve sklidili ze stolu použité nádobí a pak všichni společně odešli do obývacího pokoje k vánočnímu stromku a rozdali si dárky.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: wewer@ak47, 02.02.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Štědrovečerní stůlMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­