ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 63x Prosím, ohodnoť práci

Stará Bela

To, co budu popisovat, je již dávno opuštěná Stará Bela.
Je to chaloupka, která se vyzdvihuje na kraji temného a strašidelného lesa. Nevím proč, ale všichni jí říkají Stará Bela. Podle pověsti tam žila stará paní jménem Běla, jenomže spousta lidí ji oslovovalo Belo. To jí také zůstalo. Neměla moc přátel, jelikož se každý bál za ní chodit k temnému lesu, také se o ní povídaly prapodivné věci.
Teď je z toho opuštěný domek, ke kterému se mnoho lidí bojí jenom přiblížit. Podle některých v něm straší. Já toho názoru nejsem, proto jsem se tam vydala. Nic mi tam strašidelného nepřipadalo, možná pár netopýrů, ale ti už ve starých a opuštěných domech bývají.
Začnu tedy popisovat Starou Belu. Navenek vidím starý polorozbořený malý domeček. Vedle něj stojí - nebo spíš stála - krásně malovaná kadibudka. Jakmile vejdu, praští mě do nosu zatuchlý vzduch. Uvnitř to nevypadá tak zle jako zvenku. Všehovšudy dvě místnosti. První ukrývá postel, která již není tou, co bývala: oprýskaný nátěr na dřevech postele a v ní velká a stará duchna. U lůžka je něco, co pravděpodobně sloužilo jako gauč. Všimla jsem si také rozlehlé pece. Dále místnůstku obývají poličky s nádobím. Uprostřed samozřejmě nesmí chybět stůl se čtyřmi židlemi. Druhý asi býval dětský pokoj. Většinu pokoje zabírá černá mohutná skříň s menší knihovničkou. Na druhém konci tkví nepatrná postel se slamníkovou matrací. Naproti na zdi je pověšen kříž s Ježíšem Kristem, ke kterému se nejspíš chodilo modlit.
Podívat se do Staré Bely byl pro mě nádherný zážitek.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: bomba555, 07.12.2005

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Stará BelaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­