ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.13
Hodnoceno: 15x Prosím, ohodnoť práci

Slavná osobnost

- popis fotografie

Chtěla bych se zaměřit na českou spisovatelku Boženu Němcovou. V týdeníku Květy je zveřejněna její dobová fotografie z roku 1852 i s jejími syny Jaroslavem, Karlem, Hynkem a dcerou Dorou.

Spisovatelku zachytil fotograf ve věku 32 let. Má hladce učesané tmavé vlasy, v předu nad čelem rozdělené pěšinkou. Oči má hladké, tmavé a na pohled působí uzavřeně a smutně. Její šaty jsou měšťanského střihu, zdobené prýmky a bohatým límcem. Sedlo šatů je ukončeno třásněmi, ve střední části s našitými knoflíky. Barvu šatů nemohu přesně určit, protože dobová fotografie je černobílá.
Božena Němcová měla velice hezký vztah ke svým dětem. Pravou rukou drží svého syna Jaroslava a za druhou ruku ji svírá její dcera Dora. Oba synové Karel i Hynek stojí velice klidně v pozadí, celá fotografie svědčí o láskyplných vztazích mezi matkou a jejími dětmi.
Přestože Božena Němcová měla většinou existenční starosti, děti jsou hezky oblečené. Chlapci na sobě mají tmavé obleky s bílými límečky a dcera Dora květované šaty.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Adéla/BiggiS, 26.11.2010

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Slavná osobnostMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­