ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.56
Hodnoceno: 120x Prosím, ohodnoť práci

Sestrojení pravoúhlého trojúhelníku (popis pracovního postupu)

- humorný popis pracovního postupu

Seženeme si rýsovací pomůcky, tj. tužku a trojúhelník s ryskou (takové ty věci, co jste potřebovali naposledy někdy na základní škole a kterými už tudíž spolehlivě dávno nedisponujete; na co taky, máte přece ochotné spolužáky, kteří vám je když tak zapůjčí...).
Tužka by měla být ořezaná, zlomenou se toho moc napsat nedá. Trojúhelník by neměl být okousaný, popraskaný a podobně, jinak jeho použití, coby pomůcka k nakreslení přímých čar, poněkud ztrácí smysl. Všechny pomůcky si opatříme legální cestou, to znamená, že je pod rouškou tmy nechodíme krást z psacího stolu mladší sestry.
Budeme potřebovat papír. Vánoční balicí se k tomuto účelu přiliš nehodí. Ani teď nechodíme sestře krást její sešity. V žádném případě netrháme listy ze sestřina deníčku! Zvlášť ne ty, na kterých jsou z druhé strany fotky jejích pěveckých idolů! Podle množství nalezeného papíru si případně seženeme i gumu.
Za žádných okolností se nechodíme přiznávat profesorce matematiky, že jsme se museli podívat na Internet, jak sakra ten pravoúhlý trojúhelník vůbec vypadá!
Vezmeme tužku do jedné ruky a trojúhelník do druhé (předpokládám, že neovládáte telekinezi - to je schopnost pohybovat předměty jen silou vůle). Podle pravítka nakreslíme přímku. Přiložíme trojúhelník ryskou na naši přímku a spustíme kolmici, čímž vytvoříme pravý úhel. Teď už jen spojíme obě strany stranou třetí.
Měl by vám vzniknout trojúhelník a pokud ne, neřeknete to na mě, že ano?
Návod pracuje s trojúhelníkem libovolných rozměrů. Pokud musíte ještě něco dopočítávat, tak...se na to vykašlete :-)

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Aailyyn, 12.06.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Sestrojení pravoúhlého trojúhelníku (popis pracovního postupu)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­