ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Serafín Lampion (komiksová postava)

Serafín Lampion je relativně kladnou postavou komiksové série Tintinova dobrodružství (Les aventures de Tintin) od belgického kreslíře Hergého.

Jedná se o středně velkého a poněkud plnoštíhlého muže kolem čtyřicítky, který nosí krátké tmavé vlasy a malý knírek pod nosem.

Lampion je zaměstnán jako pojišťovací agent, svou práci koná dokonale, skoro každému hned nabízí své služby. Nikdo si ale u něj nikdy nic nepojistí. Zřejmě proto, jak je upovídaný a troufalý. Přesto je ženatý a má dokonce sedm potomků.

Serafín Lampion se dostává poprvé na scénu v knize Případ Hluchavka (L'Affaire Tournesol), kde unikne před bouřkou na zámek Moulinsart (Le château de Moulinsart). Okamžitě nabízí Haddockovi pojistnou smlouvu, k tomu si přihodí pár svých řečí, ovšem raději odchází, když se mu sklenka roztříští v ruce. Druhý den přijde i se smlouvou, leč Tintin s Haddockem už mají jiné starosti. Později zachytí rádiem Haddockovo volání z vrtulníku, odkud sledovali únosce profesora Hluchavky, volání však považuje za vtip.
Na posledních dvou stránkách se objevuje na zámku Moulinsart, ze kterého si se svou rodinou udělali domov na pár dní, avšak při podezření, že Haddock má neštovice, se odstěhují pryč.

Malou roličku si zahrál i v dílu Koks na palubě (Coke en stock), a to až na závěrečné stránce. Zde je přednostou automotoklubu, tudíž uspořádal rallye, jehož finále se konalo před Moulinsartem. Závodů se mimo jiné zúčastnili i T-Kadlecové.

V další epizodě Šperky madam Castafiore (Les Bijoux de la Castafiore) zase dělá svou práci. Tentokrát se snaží hostovi na Moulinsartu, Biance Castafioreové, vnutit pojistku na šperky. Pochopitelně se mu to - jako obvykle - nevydaří.

Na tři stránky se vžil do role diváka v knize Let 714 do Sydney (Vol 714 pour Sydney). Spolu s rodinou sledoval Tintina s přáteli po záhadné nehodě jejich letadla v televizi.

Naposledy účinkuje v dílu Tintin a los Pícaros (Tintin et les Picaros), ve kterém se autobusem omylem dostane do džungle se svým spolkem Tydlifidlibum, ve skutečnosti ale chtěli na karneval v Tapiocapolis. Autobus jim následně ukradli i s kostýmy "pícaros", aby se mohli vetřít mezi nadšené účastníky karnevalu a tím i svrhnout generála Tapiocu. Ten v závěru opravdové Tydlifidlibum i s Lampionem odměnil na oplátku Řádem san Fernanda.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 06.04.2016

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Serafín Lampion (komiksová postava)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­