ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.52
Hodnoceno: 66x Prosím, ohodnoť práci

Sázení stromků (pracovní postup)

Moji rodiče vlastní několik hektarů lesa. Tyto lesy se občas těží. Po každé těžbě je povinnost vlastníka lesa pozemek opět zalesnit.
Na části lesa se porost obnoví sám, to znamená, že stromky vyrostou sami, jinde ale musí pomoci člověk a stromky zasázet.
Nejdřív si vybereme místo, kam chceme sázet. Při výběru místa je nutné dbát na to, aby měly stromky dost světla a úrodnou vlhkou půdu. Dále je nutné sázet ve vhodnou dobu, počkáme tedy, až skončí doba vegetace. Stromky zasazené mimo vhodnou dobu často nebo spíše vždy usychají.
Sazeničky seženeme někde v přírodě nebo kupujeme přímo ve školce. Sázíme je na vybrané místo s velkým množstvím mateřské zeminy. Čím více je zeminy, tím je pravděpodobnější, že sazenička chytne. Proto se také často stane, že nešlechtěné sazenice z přírody přesazené rychle a s velkým balem mají lepší přírůstky než přešlechtěné, oschlé a navíc drahé kupované sazenice.
Při sázení si rýčem nebo speciální sazečkou uděláme díru do země. Do ní položíme stromek tak, aby kořeny směřovaly dolů. Nesmíme zapomenout okolí stromku udupat, aby nevznikly okolo kořenů dutiny, protože by jinak stromek zaschl.
Pokud jsme hodně snaživí, dojedeme stromek ještě zalít, ovšem pokud sázíme ve vhodném čase, není to třeba.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ladislav Ohrazda, 05.02.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Sázení stromků (pracovní postup)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­