ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.68
Hodnoceno: 40x Prosím, ohodnoť práci

Recept na levné domácí langoše (popis pracovního postupu)

Jistě všichni znáte taková ta malá hladová okýnka, která se nacházejí skoro na každém rohu ulice ve větších městech. Já osobně, když nestíhám oběd nebo večeři, někdy se u takového okénka zastavím a ráda si dám například langoš nebo sýr v housce. A kdo má rád langoše, jistě nepohrdne tímto receptem, který - jak název napovídá - je hlavně levný.

Co budete potřebovat? Nachystejte si větší mísu, hrnek, vařečku a mikrotenový sáček. Ze surovin si k ruce připravte půl kila hladké mouky, 0,25 litru vlažné vody, kostku droždí, 1 zakysanou smetanu a špetku soli.

Do hrnečku s vlažnou vodou nadrobte kostku droždí a čekejte 10 minut, než droždí vzejde. Do mísy vsypejte půl kila hladké mouky a špetku soli, poté přidejte zakysanou smetanu a nakonec hotový kvásek. Vypracujte těsto husté jako na knedlíky, tedy takové, aby se při dalším zpracovávání dobře natahovalo a zároveň netrhalo, rovněž se nesmí lepit na ruce či na nástroj, kterým je vypracováváno. Pokud je těsto příliš husté, přidejte trochu vody a je-li naopak řídké, přidejte mouku.
Mísu zabalenou do mikrotenového sáčku vložte dospod lednice a nechejte 12-24 hodin odpočívat a kynout.

Z takto vytvořeného těsta tvoříte placky velké tak jako vaše pánev. Můžete tyto placky tvořit v rukou nebo na vále vyválet do tenka. Pak vložte do rozpáleného oleje na pánvi. Smažte z obou stran.

Tuto pochoutku podávejte sladkou či slanou. Já langoše miluji s třeným česnekem se solí, tatarkou, kečupem a strouhaným sýrem.
Tak a je to! Dobrou chuť.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nela Trnčáková/Nelmen, 10.05.2016

   
­­­­

Slohová práce Recept na levné domácí langoše (popis pracovního postupu) ve slovenštině?

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Recept na levné domácí langoše (popis pracovního postupu)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­