ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.80
Hodnoceno: 96x Prosím, ohodnoť práci

Příprava večírku (postup)

Rozhodla jsem se uspořádat malý večírek na oslavu svých čtrnáctých a Nikiiných třináctých narozenin. Dlouho jsem přemýšlela nad tím, kde budu párty pořádat, ale nic mě nenapadlo, proto jsem zatelefonovala své kamarádce, jestli by mi nechtěla pomoci, ta s nadšením souhlasila a do půl hodiny byla u mě doma.
Řekla jsem jí přibližně, co by to mělo být za oslavu a kolik by tam asi mělo být lidí. Zatímco jsem se snažila připravit seznam na nákup věcí, tak se Niki pustila do malování a psaní pozvánek, které jsme chtěly poslat pozvaným. Vybrání místa jsme chtěly nechat nakonec, jelikož nám bylo jasné,že u mě ani u Niki doma se to konat nemůže.
Pozvánky byly hotovy do půl hodiny a seznam na nákup víceméně také, zrovna jsme si namáhaly hlavu s vymýšlením místa, když Niki zazvonil mobil. Podívala se na display a oči jí zazářily štěstím, věděla jsem, že dostala spásný nápad. Když domluvila se svou babičkou, vše už bylo jasné, naše oslava se bude konat u ní na chatě.
Den před oslavou jsme s Niki nakoupily potřebné jídlo, pití a balónky, jelikož Niki řekla, že oslava bez balónků není oslava, a nechaly jsme se odvézt na chatu. Vzala jsem sebou rádio a propůjčila jsem si od sestřenice reproduktory, a tak jsme je ihned zapojily a daly je na verandu. Nafoukly jsme balónky a rozmístily je všude kolem, poté jsme připravily chlebíčky a daly je do lednice.
Druhý den jsme časně vstaly a s radostí zjistily, že je překrásné počasí, nasypaly jsme Chipsy, křupky a podobné věci do misek a nedočkavě vyčkávaly na desátou hodinu.
V 10:15 konečně dorazila většina pozvaných hostů. Přivítaly jsme se s nimi a naše malá párty mohla začít. Pustily jsme nahlas hudbu a zahájily diskotéku. Tancovali jsme až do 11:00, než přišli ostatní hosté, a poté jsme pronesly slavností projev.
Stouply jsme si s mikrofonem na verandu a současně zařvaly do mikrofonu: "Chvíli nám věnujte pozornost, jo?" Počkaly jsme, až se ostatní ztiší, a poté se Niki ujala slova: "Tak vás vítám na Andreině oslavě narozenin," a já dodala: "A já vás vítám na Nikiině oslavě." Rozesmály jsme se a naši hosté s námi.
"Počkejte chvíli," řekla jsem a zmizela dovnitř. Přinesla jsem tác s pitím, který jsem položila na stůl, jednu skleničku jsem podala Niki a stoupla jsem si se svojí vedle ní. "Na život!" vykřikly jsme obě a připily si.
Pak se podávaly chlebíčky, tančilo se, hrálo na slepou bábu a házelo s balónkami. Oslavava se protáhla až do nočních hodin. Okolo 22:00 jsme už zbyly jen já a Niki.. Pustily jsme si horor a do jedné koukaly na video, večer jsme sice měly trochu strach, ale to nám ani trochu nevadilo.
Dopoledne jsme umyly nádobí, posbíraly balónky a ostatní nepořádek. Zabalily jsme reproduktory a s nimi i rádio s mikrofonem. V poledne pro nás přijel Nikiin děda a odvezl nás obě domů. Cestou jsme se shodly, že takhle jsme se ještě nikdy nikde nebavily.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Briny, 01.03.2006

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Příprava večírku (postup)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­