ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.41
Hodnoceno: 44x Prosím, ohodnoť práci

Pražské hlavní nádraží

Když vstoupím na hlavní nádraží v Praze, okamžitě mě obklopí směsice zvuků, vůní a lidí. V celém velkém prostoru s vysokým nádražním stropem se rozléhají lidské hlasy, které zní klidně, tiše, vzrušeně nebo rozčileně. Někteří lidé spěchají k rozjíždějícím se vlakům. Jiní si krátí čekání jídlem nebo čtením.
Najdou se zde vážní cestující v kravatách s drahými zavazadly, proti nim posedávají nebo polehávají špinaví bezdomovci, kteří se zde skrývají před nepříznivým počasím a ví, že tu vždy najdou něco k snědku. A když ne, tak si to vyžebrají. Většinou si nikoho nevšímají, jen zpozorní, když kolem prochází policejní hlídka.
Ve vestibulech je mnoho stánků s občerstvením. Na jedné straně cítíte opékané klobásy a bramboráky a na druhé straně vůni sladkých dobrot, ovoce i zeleniny.
Není problémem si koupit noviny nebo knihu, ale i drobnější zboží jako jsou dárky nebo květiny.
Nad vším tím zmatkem a ruchem se ozývá cvakání nástěnných tabulí s příjezdy a odjezdy a hlas upozorňující na vlaky, které jsou právě připraveny. Na nástupišti je cítit pach oleje a železa z obrovských lokomotiv při příjezdu brzdícího stroje. Můžeme sledovat pomalé rozjíždějící se motorové vlaky nebo naložené nákladní a rychlé vlaky.
V tomto prostředí se cítíte anonymně, ale zároveň vás spojují s ostatními příjezdy a odjezdy.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Karlos, 26.06.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pražské hlavní nádražíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­