ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.03
Hodnoceno: 38x Prosím, ohodnoť práci

Pouť v našem městě

- popis dění na pouti/trzích

V našem městě se každoročně na začátku září koná pouť. Ke slavnosti Andělů Strážných přijíždí nejen mnoho návštěvníků, ale také majitelů různorodých stánků a pouťových atrakcí.
Právě se procházím po náměstí a pozoruji dění kolem sbe. Slunce svítí, lehký vánek si pohrává s větvemi stromů, ale lidé si této krásy nevšímají. Všichni se raději zajímají o zboží, které se zde dá snadno a levně koupit. Hlasitá hudba se line z mnoha stánků a kvůli ní není slyšet na celém náměstí vlastního slova. Vůně čerstvě pečených kuřat, klobás a párků se mísí s vůní sladkostí. Popcorn, cukrová vata a perníkové srdce lákají hlavně děti, které úpěnlivě přemlouvají své rodiče, aby se aspoň trochu slitovali nad svými "ubohými" ratolestmi. Jedna malá dívka si právě kupuje podezřele růžovou cukrovou vatu a vedle ní nervozně postává její otec, očima přitom sleduje nedaleký stánek s klobáskami a pivem. Kolem mě neustále pobíhají malé děti, jeden z chlapců drží v ruce právě koupenou pistolku. Jiný chlapec si nese velké perníkové srdce, na kterém je úhledně napsáno "Z lásky" a pyšně ho předává své mamince. U stánku s cukrovinkami stojí starší paní a přátelsky si povídá s prodavačkou. Kolem ní poskakují neposedně asi čtyři děti, nejstarší z nich tiskne v ruce kovovou padesátikorunu. Dospělí se spíše shromažďují u stánků s pivem a grilem. Vesele se smějí, možná vzpomínají na své mládí.
Na náměstí však nejsou postaveny jen tyto malé dočasné obchůdky. Před radnicí vidím dav dětí a jejich rodičů. Jediný kolotoč je sice plně obsazen, ale jeho majitel neustále nahlas svolává nové a nové zájemce o svezení. Mezi ně patří určitě i rodinka, která právě kráčí tím směrem a spolu s nimi poskakuje malinký pes. I zdálky poznám, že je nervozní, dav lidí se mu určitě nezamlouvá. Vidím také jednu krásnou černou kočku, jak se proplétá mezi nohama lidí, docela vím, jak se asi cítí... Pouť a trhy rozhodně nejsou vhodným místem pro domácí mazlíčky, možná tak ty plyšové, kterých se tu dá koupit opravdu dost.
Pouť v našem městě je opravdu velkolepá událost plná různých zajímavých věcí, stánků, atrakcí a také lidí. Ráda se zůčastňuji oslav a pozoruji ten nevšední děj, nejen na náměstí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Babet, 12.01.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pouť v našem městěMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­