ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Popis rodinného domu

Dům se nachází v jihovýchodní části obce Vražné, cca 20 m severovýchodně od místního kostela na návrší v blízkosti školy. Jedná se o volně stojící jednopodlažní a částečně dvoupodlažní objekt se sedlovou střechou. Má jednu sklepní místnost, která se nachází v jihozápadní části půdorysné plochy prvního nadzemního podlaží pod kuchyní. Dům má půdorys tvaru písmene L.

Hlavní vstup je veden z nádvoří do předsíně a komory, vpravo pak do chodby, na které se nacházejí vstupy na WC, do komory, koupelny, na schodiště do druhého nadzemního podlaží, ale také do kotelny a kuchyně, která je průchozí pro pokoj hned vedle. V patře jsou tři pokoje a chodba.
Půda je přístupná přes otvor a plechové dveře v jihovýchodní štítové zdi domu.
Obytné místnosti jsou situovány ke světovým stranám JZ a SZ.

Doklady o stáří základní stavby nebyly zjištěny. Podle druhu užitého stavebního materiálu a způsobu provedení stavby se odhaduje stáří na minimálně 100 let. Takže tento dům mohl být postaven někdy kolem roku 1905.
V roce 1955 byla provedena nadstavba části rodinného domu. Do roku 1997 nebyla prováděna průběžná údržba. Nyní je dům po částečné rekonstrukci: vodoinstalatérské práce proběhly v roce 1997, dlažby a obklady byly vyměněny ve stejný rok; plovoucí podlaha v horních dvou pokojích byla položena roku 2006; nová elektroinstalace se prováděla v roce 2018; a dům má i nová plastová okna (dvě fáze: 2008 a 2017) náhradou za původní dvojité dřevěné.

Jedná se o rodinný dům, tedy o stavbu, která svým uspořádáním odpovídá požadavkům na rodinné bydlení. Účelem stavby je objekt pro bydlení.
Stavba rodinného domu nepodléhá ochraně stavby podle jiných právních předpisů (nejedná se o kulturní památku).

Základy nemovitosti jsou kamenné. První nadzemní podlaží je zděné z cihel o tloušťce 45 a 60 cm, patra pak o tloušťce 45 cm.
Strop nad podzemním podlažím tvoří válená klenba a nad 1. a 2. nadzemním podlažím je dřevěný strop trámový s rákosovou omítkou.
Krov je sedlový vaznicové soustavy, krytina a rýny jsou z plechu. Rekonstrukce střechy proběhla v roce 2008.
Schody do patra jsou jednoramenné, dřevěné (strmé) a prohnilé - budou potřebovat rekonstrukci.

Podlahy ve dvou pokojích jsou stále ještě prkenné, ve dvou pokojích je položeno PVC, zbytek má dlažby. Zárubně jsou ocelové a obíjené, dveře hladké a částečně prosklené, vytápění je ústřední teplovodní (etážové), kotel Dakon první emisní třídy na tuhá paliva - v současné době topeno dřevem a hnědouhelnými briketami. Radiátory jsou ocelové a vedeny formou otopných panelů. V koupelně byla smaltovaná vana nahrazena v roce 2019 sprchovým koutem, umyvadlo je keramické, bojler měněn v roce 2018, značky Régent 100 L, spínavý ohřev. WC keramické splachovací.

Zdivo nevykazuje při pohledové kontrole žádné statické nedostatky. Vnější omítka je stará šedivá vápenno-cementová, vnitřní omítky, ač jsou vápenné, vykazují stopy vlhkosti.
Současný stav je vyhovující pro účely bydlení, vše funguje.

Rodinný dům je napojen na dopravní infrastrukturu. Vytváří nároží dvou komunikací místního významu. Leží na tzv. Malé straně, což je postranní ulička mimo hlavní komunikaci. V blízkosti (asi 2 km) se nachází Exit 321 Mankovice/Odry dálnice D1 z Brna na Ostravu a dále do Polska a zpět.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Frankie12, 27.03.2022

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Popis rodinného domuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­