ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.14
Hodnoceno: 93x Prosím, ohodnoť práci

Popis pokoje

Můj pokoj není obyčejný, ale jedinečný! Jeho krása tkví v jeho jednoduchosti. Udělal jsem si jej ve stylu filmového hrdiny Spider-Mana. Někomu to může přijít dětinské, mně však ne - je to v pohodě.

Můj pokoj tvoří bílý strop a čtyři barevné stěny, dvě jsou natřené červeně a zbylé modře. Na zdech mám samozřejmě vylepené obrázky Spider-Mana. V pokoji naleznete i mou vlastní zeď cílů, kde mám nalepené, čeho chci v životě dosáhnout. Dále mi tu visí vlajka fotbalového klubu AC Sparta Praha. Jako v každém pokoji i zde svou roli hraje nábytek, který jsem přizpůsobil stylu celé místnosti.

Pokoj obývám bohužel dohromady s mojí sestrou. Takže když do něj dáte dvě gigantické postele a jednu obrovskou skříň, moc místa už vám nezbude. Mám zde ještě tedy svůj stůl, na kterém mi leží talismany-kameny z míst, jež jsem navštívil.
Jak je vidno, jsem i fanouškem hokeje - na mé poličce totiž najdete velkou sérii hokejových puků.

Považuji se za typ kluka, co má rád drinky, trošku tomu proto přizpůsobuji i svůj pokoj. Mám celou jednu poličku vyhrazenou jen na různé barmanské věci včetně alkoholu. Čas od času si tak umíchám nějaký ten drink. Zrovna teď, když píši tento sloh, piji drink s názvem Over Years.
Miluji pivo značky Svijany, a tak mám v pokoji vystavené všechny jejich piva (10°, 11°, 12°, 13°, 15° i nealkoholického Svijanského Vozku) i pivní tácky. Sbírám rovněž skla od piv (Gambrinus, Plzeň, Svijany, Černá hora, Braník) a rád vařím - vlastním celkem slušnou sbírku kuchařek, především od Zdeňka Pohlreicha, mého idolu a vzoru, ale také od Václava Friče nebo italského kuchaře Emanuela. Našlo by se i DVD Jamieho Olivera.

Na posteli se mi válí - asi jako každému druhému - hromada plyšáků i polštáře ve spider-manském stylu. Dobře se mě s nimi usíná.
Nad postelí za hlavou mám pak postavenou skříň, v níž se nachází polička na mé další knihy a jiné věci.
Postel mám nasměrovanou k oknu, takže usínám při pohledu ven. U okna stojí police, na níž mám televizi s DVD přehrávačem a spoustou jiných drobností.

Strašně moc zbožňuji víno a také ho sbírám. Moje sbírka vín zahrnuje jak vína z ciziny, například Chorvatska či Španělska, tak ta česká - třeba Ryzlink rýnský ročník 2003, ledové, velmi kvalitní víno.

Důležitou součástí mého pokoje jsou květiny, které pěstuji na parapetu u okna, a plakáty. Ty mám vylepené na skříni. Na prvním plakátu je Ewa Farna, na dalším pak pivovar Svijany.
Okno pokoje je klasické, plastové. Po pravé straně od něj visí kalendář Petra Čecha a nástěnné hodiny se Spider-Manem.
Všude po pokoji mám vystavenou spoustu figurek od komiksového vydavatelství Marvel, a to nejen Spider-Mana. Sbírám kdeco, není tedy divu, že mám téměř plnou skříň komiksů s tímto hrdinou.

A abych nezapomněl, v pokoji mám i menší skrýš. Konkrétně pod postelí, kde mi každý týden leží asi pět kartonů pití. Nejčastěji Dobrá voda a Poděbradka.

Tak to je můj pokoj. Snad si z popisu dokážete barvitě představit, jak to v něm vypadá.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Fajnšmekr Čáďa, 19.04.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Popis pokojeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­