ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 210x Prosím, ohodnoť práci

Popis obrazu

Tužkou malovaný obraz představuje nejspíše pocity autora. Je to, dalo by se říct, abstraktní umění.
Mezi skalami pozorovatele upoutá řeka, připomínající šachovnici. V jejím středu se nachází starý typ gramofonu, který má ještě tu úžasnou tubu. Takovou můžeme vidět už jen ve starých filmech nebo v muzeu. Na kliku gramofonu se snaží dosáhnout dvě lidské ruce. Připomínají tonoucího, co se stébla chytá. U skály na levé straně obrazu se pohupují dvě loďky. Před skálou na pravé straně obrazu stojí zrcadlo. Má oválný tvar, podél lesklé plochy se tyčí dvě tyčky, dole obdélníkový podstavec. Břehy skal spojuje most, který se klene nad celou šachovnicovou řekou. Na skále na levé straně obrazu sedí orel na vejcích. Z vajec se líhnou lidé, kteří stojí na skále vedle orla. Na pravé straně od orla se tyčí větrný mlýn. Je vysoký a štíhlý. Jeho štíhlost podtrhuje vysoká, špičatá střecha, na které jsou umístěny větrné lopatky. Na začátku mostu na pravé straně obrazu se usmívá ženský obličej. Vedle něj stojí píšťaly. Tyčí se nad mostem a působí jako vstupní brána na most. Uprostřed obrázku, úplně nahoře, zeje v obrazu díra a z ní vykukuje další orel. Pod orlem se na pavučině snáší k zemi malý pavouček. Orla vykukujícího z díry spojuje se spodní částí obrazu tenký most.
Obraz je celý propojený, žádný předmět není samostatně. Vše jako by se spojovalo a souviselo se vším. Obraz dle mého názoru vyjadřuje nějaké pocity nebo myšlenkové pochody autora. I přestože obraz patří do oblasti abstraktního umění, nepůsobí na pozorovatele depresivně.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: kosi, 01.02.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Popis obrazuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­