ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.02
Hodnoceno: 434x Prosím, ohodnoť práci

Popis obrázku od Josefa Lady

Obrázek nakreslil známý český malíř Josef Lada, který sám pochází z vesničky Hrusice. Na obrázku vidíme část vesničky v zimním období, pravděpodobně 6. ledna. Zimní atmosféru umocňují bílé zasněžené kopce a holé stromy. Na obrázku převažuje bílá barva čistého sněhu a krásně modrá obloha. Jas dodávají různě barevně omítnuté chaloupky. Výrazný je červený kostelík stojící na kopci.

Josef Lada - Tři králové

V dolní části obrázku jsou tři děti převlečené za tři krále, kteří se snaží koledovat, jak nejlépe umí. Uprostřed jsou čtyři starodávné chudé chaloupky s dřevěnými štíty, zasněženými střechami a malými okýnky. Z jejich komínků stoupá bílý kouř přímo k nebi. Pravděpodobně někde v těchto chaloupkách bydlí skupinka koledníků. V jednom okně svítí světlo, a tak se dá předpokládat, že již padá soumrak. Na hoře nad vesničkou stojí krásný červený kostel s věží a zvonem, jenž ohlašuje mši. Okolo kostela se rozprostírá hřbitov, který je za mohutnou vysokou zdí. Kousek od něj je malý lesík. Před ním je vidět bílá střecha. V této chaloupce bydlí asi správce lesa. Obrázek se mi moc libí, protože znázorňuje období svátků, které mám moc rád.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Milan Kučera, 19.03.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Popis obrázku od Josefa LadyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­