ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.22
Hodnoceno: 18x Prosím, ohodnoť práci

Popis obrázku od Josefa Lady (2)

Obrázek nakreslil známý český malíř Josef Lada, který sám pochází z vesničky Hrusice. Vidíme na něm část vesničky, a protože je černobílý, těžko určíme jeho roční období. Převažují na něm chaloupky s rozmanitými stavebními styly. Na jedné z nich je na střeše umístěna korouhvička. V zadní části obrázku mezi domky stojí kostelík, který poznáme podle kříže umístěného na jeho špici. Ve střední části jsou nakresleny husy plující na malém rybníčku a vrba klonící se nad hladinu. V popředí stojí vysoký strom, kolem kterého se povalují kameny.
Hned kolem stromu vede cesta, vedle níž stojí mužská postava kouřící fajfku. Zřejmě hlídá malé dítě zabalené v peřinách, které sedí na vozíku.

Obrázek se mi moc libí, protože znázorňuje klid a pohodu ve vesničce.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Adam, 06.11.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Popis obrázku od Josefa Lady (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­