ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.18
Hodnoceno: 298x Prosím, ohodnoť práci

Popis mého psa

Na popisování zvířete nebo věci jsem si vybral našeho psa.
Vlastním středně velkého německého vlčáka, šestiletou fenku Betku. Betka je dobrý hlídač našeho domu. Stavba feny je jako u všech plemen drobnější než u psa.
Výšku v kohoutku má asi 53 cm a její hmotnost je 30 kg. Její obličej je mírně protáhlý a nad čumákem má usazené černé oči. Končetiny jsou středně dlouhé a vypracované od každodenního běhání. Betka je převážně černá, ale její srst je zdobená i různými odstíny hnědé až béžové. Pravidelně dvakrát do roka líná. Betka sní skoro všechno, ovšem nejraději jako každý pes má ráda maso.

Když jsme si ji dovezli, byla ještě malé štěně, které bylo pořád v koutě a bálo se nás. Po čase si na nás zvykla a začala si s námi hrát. Na hraní má celý prostor kolem domu a svoje hračky nechce nikomu půjčit. Takže je to opravdu těžké vytrhnout jí hračku z tlamy.

Na zahradě má taky svůj kotec, kde někdy spí, ale většinou spává u domovních dveří, odkud jde teplo.
Jakmile trochu vyrostla, začali jsme ji cvičit na různé povely. Dobře rozpozná známé lidi od cizích. Zazvoní-li někdo u vrátek, s kým se ještě nikdy nesetkala, její srst se na hřbetu naježí a zle štěká. Většina lidí se jí bojí.

Když jdu ráno na autobus, vždy mě přivítá a je ráda, že mě vidí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lucie Horáková, 10.11.2008

­­­­

Slohová práce Popis mého psa ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Popis mého psaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­