ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.21
Hodnoceno: 648x Prosím, ohodnoť práci

Popis krajiny

Na světě je jen jedno místo, kam bych se ještě alespoň jednou chtěla vrátit, je to místo velice pozoruhodné a krásné. Je to místo, kde se dá stále objevovat něco nového, a kam snad nikdo nechodí s donucení, ale protože se chce pokochat tou krajinou a poetickou přírodou tak neuvěřitelně nádherných Železných hor.
Jsem ráda, a moc si toho vážím, že jsem mohla toto místo vidět, a proto bych se s vámi ráda podělila o ty úžasné zážitky, které v mém srdci už asi navždy zůstanou. Železné hory jsou totiž výjimečné ve všech ročních období.
Na jaře, když pomaličku roztaje sníh, a příroda se probudí z tichého zimního spánku, začne se zelenat tráva, jakoby se začalo dít něco neuvěřitelného, co dokáže jen příroda. Květy rostlin se vztyčí k nebi jako rozzářené hvězdičky a ptáci potichoučku začnou zpívat píseň o probouzející se přírodě.
Když v létě slunce jako zlatý talíř na nebi vysvitne, vše kolem se rozzáří, a Železné hory jsou nepopsatelně krásné. Paprsky zlatého slunce jako žhnoucí oheň spadají nad krajinu, a já se utápím v té kráse kolem mě.
Na podzim, když utichne příroda a vše se začne uchylovat k zimnímu spánku, Železné hory jsou jako pestrobarevná duha, která se tyčí nad krajem asi 800 metrů nad mořem.
Koncem podzimu celý kraj pomaličku usíná, a já cítím na lících vločky prvního sněhu.
V zimě jsou Železné hory pokryty krásnou bílou peřinkou, a zasněžené stromy sahají až k oblakům.
Cítím posvátné ticho, a pomalu se vzdaluji od místa, které v mém srdci nadále bude hořet jako malý plamínek ohně.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jana Jirková, 04.01.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Popis krajinyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­