ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.12
Hodnoceno: 26x Prosím, ohodnoť práci

Popis dětského pokoje

Můj pokoj, tedy spíše náš pokoj, se nachází v přízemí rodinného domu. Dělím se o něj spolu s mým bratrem Martinem. Má tvar obdélníku a jeho stěny svítí bílou barvou.

Když vstoupíme do našeho království, hned narazíme na společný pracovní stůl se dvěma počítači a k nim náležejícím komponentům. Napravo od vchodu do místnosti krášlí prostor nad pracovním stolem velká nástěnka se spoustou našich maleb a diplomů. Podél pravé stěny pokračuje až do rohu místnosti komoda, na které stojí velké terárium s dvěma zvědavými osmáky. Na protější straně přímo naproti vchodu visí nástěnná malba s roztomilou kočičkou a pod ní je můj kytarový koutek. Zbytek prostoru této stěny vyplňuje bratrův blok s postelí, obloženou horní poličkou, knihovničkou a šatníkem v barvě světlého buku.

Sluneční paprsky odrážející se na monitorech počítačů dopadají ze dvou poměrně rozměrných oken, z nichž je výhled do ulice s romantickými domečky v naší čtvrti. Okno je orientováno na východní stranu a o víkendu, když se ráno probouzím, tak mi jím do pokoje svítí sluníčko. Okna lemují modré závěsy s rozvernými delfíny a na podlaze také jako by se probouzelo moře, jelikož koberec má tyrkysově modrou barvu se světlejšími vlnkami. Pod oknem máme s bratrem spojené psací stoly zády k sobě, se zásuvkami po jedné straně. Ačkoli je stůl určen pro školní potřeby, bývá plný různých věcí, které se neustále vzpírají úklidu. Postoupíme-li dále doleva, téměř zakopneme o moji postel, jež má povlečení s motivem pláže. Lůžko je obloženo nábytkem symetricky s bratrovým blokem. Na stropě visí lustr ve tvaru nebeské klenby. Dveře jsou hnědé a prosklené, proto nimi večer nádherně prostupuje záře světel z vedlejšího obývacího pokoje.

I když bych raději občas měl svůj vlastní pokoj, nemůžu než souhlasit s rodiči, že být s bráchou je prima.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jiří Veselý, 22.09.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Popis dětského pokojeMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­