ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.38
Hodnoceno: 72x Prosím, ohodnoť práci

Pohled z okna při dobré/špatné náladě

Když mám dobrou náladu a podívám se z okna svého pokoje, zpozoruji světlešedý panelový dům, vysoký tak, že svým vrškem mizí v nadýchaných oblacích. Zeleň kolem baráku je hustá, že skrz ni není vidět, zakrývá hřiště a veselé děti na kolotočích před větrem. Dále vidím čerstvě natřený hnědý plot chránící školku, plnou šťastných předškoláků, před vandaly. Vedle plotu sedí na lavičkách spokojená a debatující mládež, která za zvuku moderní hudby odchází okolo školky do neodolatelně vyhlížejícího lesa, který jakoby přímo vybízí k procházce ve stínu mohutných smrků a vzrostlých dubů a buků.

Jakmile mám špatnou náladu a podívám se z okna svého pokoje, všimnu si ošklivě opršelého domu, který svým vzhledem připomíná spíše nevábné, tmavě šedé krychle slepené dohromady. Ze stromů kolem baráku už listí dávno opadalo, takže liduprázdné hřiště je právě bičováno poryvy ostrého větru, unášejícího prach s pískem. Školka, ze které již všechny děti odešly do svých domovů, vypadá jakoby právě měla spadnout. Její oprýskané, vojensky šedé zdi mi spíše připomínají zdi středověké hladomorny, do které se zavírali bezbranní odsouzenci a odkud nebylo úniku. Z laviček před oknem zmizely sedáky, a dokonce už i panely, na kterých byly sedáky dříve položeny, se nyní válí opodál převrhnutého koše. Na pichlavých keřích okolo domu je zachyceno množství nečistot včetně igelitových sáčků a jiných odpadků. Všude je liduprázdno a dokonce i dříve pěkný les vypadá, jakoby prořídl, ztemněl a onemocněl.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: MyFlower, 20.12.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pohled z okna při dobré/špatné náladěMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­