ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.18
Hodnoceno: 234x Prosím, ohodnoť práci

Pohled z okna pokojíku (kladný a záporný popis)

Z okna se dívám každý den, takže bych kdekoli a kdykoli dokázala ten výhled popsat.

Když zabrousím pohledem vlevo, naskytne se mi pohled na jeden majestátní jehličnan, který navozuje pohádkovou atmosféru. Hned vedle ční do výše řada krásně pokroucených vrb a s nimi jeden obrovský buk.
Vedle stromů, naproti mému oknu, stojí jeden krásný modrý rodinný dům. A za ním, v dáli, je vidět střecha kostela, který stojí na náměstí. Rozpor modernosti a stáří se tu dokonale vyjímá.
Úplně na druhé straně (vpravo) doplňuje tento bezchybný celek pár paneláků - Šedáků a kousek velice pečlivě obdělávané zahrádky. Člověk si řekne, že na nich není nic zajímavého, ale mně se líbí jejich prostota.
Na okolí našeho domu je nejhezčí pohled na podzim - když ty již zmíněné stromy mění svou barvu, jejich listí padá do silnice a tím ji jakoby schovává. Když se to červené a žluté listí promíchá, vytvoří tak barevnou mozaiku, ve které můžeme najít spoustu zajímavých obrazců - tady můžeme opravdu pustit z uzdy svou fantazii.
Jsem velice ráda, že bydlím zde, protože nikde jinde na světě bych určitě takový úžasný pohled nenašla.

Když vykouknu z okna, můj pohled vždy upoutá ten modrý dům naproti. Jak si někdo může dobrovolně nechat postavit něco s tak nechutně vybledlou fasádou!?
Hned vedle rostou nějaké stromy, ze kterých akorát padá listí - k ničemu jinému tu nejsou. Vždyť kdo by se na podzim po dešti nechtěl na tom listí sklouznout a možná si i rozbít nos!? Milovníci podzimního adrenalinu vítáni...
Ještě tu ale roste jeden fakt vysoký strom, z něhož listí nepadá, tudíž ani nevím, proč tu je. Je to jehličnan. I když, jak nad tím tak přemýšlím, tak vlastně vím, proč sem byl zasazen. Je tak velký, že vypadá, že každou chvíli spadne na náš nebo jiný dům. Takže to byl dobrý tah pojišťovny. Samozřejmě, že každý v okolí toho stromu si svůj barák nechá pojistit proti případnému zničení stromem.
Na druhé straně doplňují tento hrůzný celek vybledlé šedé paneláky a kus nějaké zahrádky, na kterou každý den někdo chodí, aby ji upravil. Co na tom hnusném kousku země chce proboha ještě měnit?! Už teď je to přeplácané květinami až až...
Ale musím přiznat, že večer je na to skvostný pohled. Lampa veřejného osvětlení zde zřídkakdy funguje a tak není nic vidět. Jen tma. Jaký to rajský pocit...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Vampire.queen, 05.11.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pohled z okna pokojíku (kladný a záporný popis)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­