ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.50
Hodnoceno: 16x Prosím, ohodnoť práci

Pohled z okna: podzim

  • popis pohledu z okna s prvky zamyšlení

Každý dům na světě má jistojistě okna. Vždyť bez nich by to přeci ani nešlo, jelikož do našich obydlí vnáší velký kus života, ač si to člověk většinou ani neuvědomuje a bere je jako samozřejmost.
Zamyslete se, dokážete si představit váš domov bez oken? Já myslím že ne.

Z oken lidé vidí rozmanité výjevy. Někdy jsou hezké a veselé, jindy jsou k pláči a bez života. Já sama mám doma také okno a skoro každý den mě při pohledu z něj něco zaujme. Vždy je to však pohled odlišný. Ať je ráno nebo večer, zima nebo léto, vždy jde o pohled poutavý.

Nejraději však mám, když nastane podzim a já z mého okna mohu sledovat scenérii přírody. Často ji pak pozoruji ráno. Po většinu tohoto období je obloha zatažená a zem skrápí déšť. Venku fouká silný vítr, který cloumá stromy a odnáší z nich jejich pestrobarevné listí všude po okolí, dokud nejsou úplně holé. Na většinu lidí toto období působí depresivně, ovšem na mě tolik ne - užívám si totiž všechny barvy okolo a uvědomuji si, že je to mnohem hezčí než jen monotónnost zelené v létě nebo bílé v zimě.

Toto období má však jednu chybu - začíná se zemí šířit chlad a pomalu na nás dotírá zima. Já však všechno podzimní dění mohu sledovat z pohodlí a tepla. A za to vděčím jedné věci, kterou je právě okno.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: jirkec, 10.12.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pohled z okna: podzimMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­