ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Pohled z okna (6)

Sedím doma v pokoji, koukám do otevřené učebnice a snažím se něco naučit. Po chvíli mě učení přestane bavit a začnu se rozhlížet kolem. První, co mě zaujme, je překrásný výhled z okna. Černá střecha sice brání pohledu na část mojí zahrady, ale kousek z ní jde přece jenom vidět. Čtyřnohé stvoření tmavší srsti pobíhající kolem plotu, nádherně zmodralý bazén nebo pomalu dozrávající ovoce, to všechno zde můžeme spatřit.

V sousedově zahradě jako každý den sedí on i jeho rodina v altánku a po jejich zahradě pobíhají dva pejsci, oba se srstí dohněda. Jako každý víkend opékají nějaké výborné jídlo na grilu, ze kterého se táhne nepřehlédnutelný dým. Velké stromy na jejich zahradě nedovolují kouknout se na pozemky dalších sousedů.

Rozhodně ale nezakrývají obrovský kopec pokrytý úchvatným lesem. Před kopcem svítí paneláky a nelze si nevšimnout kostela a ani mojí bývalé základní školy s hnědými hodinami, jež každých patnáct minut bijí podle toho, kolik hodin zrovna uběhlo. Utiší-li se v okolí veškerý hluk, kromě bití hodin můžeme zaslechnout i míč odrážející se od basketbalového koše na hřišti nedaleko odsud.

Ačkoliv většinu dne svítilo slunce, k večeru mu v jeho střílení paprsků bránilo počasí. Moc jsem se těšil na uklidňující západ slunce, mraky na nebi mi to však nedovolily.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 02.06.2018

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pohled z okna (6)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­