ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.67
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Pohled z okna (5)

Každý dům na světě je určitě obdařen okny, bez nich by to nebyl dům, ale jen kostka. Okno nám přináší do domu kus života. V mém pokoji se tedy také jedno nachází. Zabírá celou stěnu, říká se mu okno "francouzské". Dívám se z něj skoro každý den. Nejdéle v neděli, kdy usedám ke stolu, abych se připravila do školy.

Přede mnou se rozprostírá zahrada s mírně zvýšeným terénem. Uprostřed jsou schůdky ze tří velkých balvanů. Na levé straně zahrada hraničí se sousedovým domem, ale jenom zčásti. Dále, za rohem tohoto sousedního domu, máme skleník, za kterým se rozprostírají záhonky, které jsou rozdělené na díly, jimž říkáme hrobečky. Každý člen rodiny zde má svoji část, o kterou se stará po celou dobu.
Vzadu v levém koutě už toho moc k vidění není, jenom keře, jež se rozprostírají po celé zadní hraniční "čáře".
Na konci v zadním pravém rohu stojí malá stará kůlna, která je plná nářadí, harampádí a všeho možného. Před ní se nachází hezká malá kamenná skalka s mladým stromečkem.
Celá pravá část zahrady je ohraničena sousedovou dlouhou zdí, kterou jsme nechali porůst břečťanem. Před ní je další dlouhý záhonek určený pro květiny a keře.

Uprostřed zahrady na prostorném travnatém plácku vidím zahradní stůl, za nímž je schovaný strom, můj nejmilejší. Je to hrušeň, kolem které roste tmavě červená popínavá růže, jež je každým rokem vyšší a vyšší. Když je růže v květu, má člověk na první dojem pocit, že její růžové květy rostou přímo z toho velkého stromu.
Trochu opodál po pravé straně roste další, náš největší a nejstarší strom - meruňka. Na jedné její větvi je zavěšená barevná houpačka. Za tímto mohutným stromem mohu zahlédnout roh pískoviště pro mého malého bráchu a ségru.
Když se pohledem vrátím zpět ke stolu, zpozoruji za ním další strom, jabloň, a kousek dál ještě jeden, trochu menší. Kolem všech stromů na naší zahradě máme vytvořeny malé záhonky s kytkami a menšími keři.
Posledním prvkem naší zahrady je velký skládací věšák na prádlo, kterého má naše velká rodina pořád dost a dost.

Jsem moc šťastná za tenhle překrásný výhled. Vždycky se nejvíce těším na léto, kdy zahrada vypadá, jako by byla živá. Je to ráj v tom našem rušném a neklidném velkoměstě.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Julča, 16.12.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pohled z okna (5)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­