ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.25
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Pohled z okna (4)

Je spousta oken, která míří směrem na zahrady, lesy nebo také do městského ruchu. Já vám popíši krásně bíle zasněženou zahradu.

Zahrada je svým způsobem docela veliká. Roste v ní spousta stromů, které lemují krásně zasněžené záhony. Koruny stromů vypadají, jako by si nějaký malíř vzal bílou barvu a začal jemnými tahy lemovat vše, co se jen dá. Keře jsou jemně posypány malou vrstvičkou bílého prášku. V některých místech občas vykoukne malá květinka, ale tu časem znovu zasypou vločky.

Vločky, jež se pomalu snáší na zem, připomínají malé tančící víly, které chvíli poletují v chladném vzduchu a pak se snesou pokojně k zemi.
Na oknech se tvoří malé zmrzlé hvězdičky. Mají různé podoby. Jako by si mrazík pohrával s chladným vzduchem a krůpějemi vody, které se po malých kapičkách spouštějí na okno a pak samovolně zamrzají.

Z okna lze vidět i na malé jezírko v dálce, krásně lemované stromy a keři, které nejsou v bílém světle skoro vidět. Na pohled vypadá jezírko pevně a jeho led silně, ale nesmíme věřit jen pohledu. Z dálky může působit mile, ale na dotyk může být křehké a nebezpečné.
Na jedné ze stran pak nehybně stojí zasněžená lavička.

Je krásné si to představit, ale skutečnost může být jiná. Stačí jen věřit v zázrak a možná se i stane.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lucie Beránková, 12.11.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pohled z okna (4)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­