ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.19
Hodnoceno: 37x Prosím, ohodnoť práci

Pohled z okna (2)

Z mého okna přes stromy často vídávám západ slunce, protože je směrem na západ. Je zimní čas, a proto skoro vždy, když se podívám z okna ven, padá sníh.
Stromy, keře, tráva, domy a domky i cesty, pokud nejsou posypány, jsou pokryty sněhem. Obloha je zešedlá a rychle se stmívá, ani nemrknete a už je noc. Větvičky, větve i kmeny stromů jsou obaleny snížkem. Už dávno na nich není listí. Náš keř, co máme před mým oknem, má kulatý tvar a když je na něm napadaný takzvaný "bílý prášek", vypadá jako sněhová koule.
Z komínů u domů se line jako o závod černý kouř, jak si obyvatelé topí v kamnech. Veškerá okna jsou vyzdobena zimní tématikou, ale i sama zima si dělá na oknech svoji výzdobu. Auto tudy projede jen málokdy, protože lidé radši zůstanou doma v teple. U sousedů přes ulici běhá kolem dětí, jež si užívají zimních radovánek, černá fenka Sára. Děti se koulují, stavějí sněhuláka a dělají ve sněhu andělíčky. Sněhulák je sestaven ze tří koulí, spodní je největší, prostřední je menší a horní je nejmenší. Nejmenší koule je jako hlava, na které jsou dvě oči z černých uhlíků, nos z mrkve, pusa z ohnuté větvičky a na hlavě má posazený hrnec s ušima.
Zima je krásné období roku, nejen kvůli tomu že pod stromečkem k Vánocům dostane každý dárky, ale hlavně proto že na Vánoce jsou všichni spolu. Je sníh a jezdí se na hory a můžeme se věnovat zimním radovánkám. Všude je bílo, jako když se roztrhnou péřové polštáře, no prostě nádhera...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Marcus Oplus, 25.04.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pohled z okna (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­