ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.76
Hodnoceno: 21x Prosím, ohodnoť práci

Podivný dům

Kolem domu, který budu popisovat, často chodím, když jdu na vlak. Zaujal mě svým tajemným zevnějškem a zvláštní atmosférou. Během let tato stavba značně zchátrala. I když jsem v tomto domě nebyl, mám představu, jak by mohl vevnitř vypadat.
Dům má čtvercový půdorys. Přízemí a první patro oddělují dřevěné stropy, které jsou prolezlé červotoči. Velkými dřevěnými dveřmi vstupujeme do místnosti, která zřejmě sloužila jako salónek. Ze salónku můžeme jít napravo do pokoje pro hosty s malou koupelnou nebo do obývacího pokoje, kde nás vítá oprýskaná omítka. Přímo naproti vchodu můžeme vidět už dlouho nehřející krb a schodiště. Z obývajícího pokoje můžeme přijít buď na zahradu, nebo směrem napravo do kuchyně, se kterou sousedí jídelna. Schodištěm v obývacím pokoji se dostáváme do druhého patra. Vstupujeme do pokoje, ze kterého se dostaneme do všech místností ve druhém patře. V severní části domu je umístěna prostorná koupelna, se kterou sousedí ložnice. Z ložnice přijdeme na malý balkónek. Přímo naproti ložnici stojí pracovna, ze které můžeme vidět vycházet slunce. V jižní straně domu se rozkládá dětský pokoj.
Zdi domu jsou postaveny z kamene a úlomků cihel, což je při pohledu zvenčí okamžitě zřejmé, protože již nemají na sobě mnoho omítky. Z jednoho okna ještě stále visí zažloutlá záclona jako připomínka toho, že v tomto domě žili a bydleli lidé. Dům má velmi zvláštně tvarovanou střechu. Bohužel na ní již zahlodal zub času, některé tašky chybí a jedna její část se už propadla. Před touto stavbou se nachází zahrada. Rozhodně není nijak nádherná. V husté spleti stromů, keřů a plevele skoro ani není vidět zrezivělý plot.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Daniel Struhařík, 03.12.2007

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Podivný důmMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­