ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.82
Hodnoceno: 38x Prosím, ohodnoť práci

Pérovník pštrosí (vymyšlená rostlina)

Pérovník pštrosí je strom. Každý určitě již někdy v minulosti viděl pštrosí pero, a přesně tak vypadají plody tohoto stromu. Tento strom má fialovou kůru a růžové listy. Jeho plody-pérovnice jsou fyzicky jedovaté. Po snědení vám místo chlupů narostou pštrosí pera, vyroste vám krk a budete chodit "pozadu" - stejně jako pštros. Tento strom se vyskytuje pouze v České republice a je ohrožený. Lidé jej kácí, protože jednou za měsíc koruna stromu záhadně vytvoří pštrosí vejce a hodí jej na zem. Zabilo to již spoustu lidí. Zajímavostí je, že pérovnice rostou jen v lednu. V různých encyklopediích je napsáno, že uvařená pérovnice s jehličím z tisu červeného je velice hojivá mast proti kobřímu uštknutí.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Niki, 26.05.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pérovník pštrosí (vymyšlená rostlina)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­