ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.75
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Opuštěný dům

Poblíž dolu za Kladnem stojí starý opuštěný dům. Říká se, že se v něm za války někdo oběsil. Dům má zvláštní barvu, takovou žlutošedou. Jeho okna jsou rozbitá a kouknout se do nich stojí člověka dost odvahy. Dveře má veliké a hlasitě vrzající. Hned za nimi stojí v předsíni pod letitou pavučinou pár starých bot.

V další místnosti, patrně pokoji pro hosty, každého na první pohled zaujme křeslo a stará skříň, v níž visí pouze ramínka na rezavé železné tyči.

Následuje kuchyň s hnijícím stolem a zabudovanou starou spíží, v níž není k vidění nic až na pár prázdných konzerv a balíků mouky.

Vedle kuchyně jsou dveře na toaletu. Záchod, který děsně zapáchá, vypadá snad nejhůře z celého domu. Záchodová mísa působí opravdu hrůzostrašně a pohled do ní každého okamžitě znechutí. Vedle stojící umyvadlo je značně rezavé a pochopitelně v něm neteče voda.

Ze záchodu se jde kuchyní do vyššího patra po dosti rozvrzaných schodech. Nahoře se nacházejí tři dveře.
První vedou do koupelny nejen se záchodem a umyvadlem, ale také s vanou. Stav tohoto vybavení se lehce vyrovná toaletě ve spodním podlaží.
Druhé dveře směřují do pracovny se stolem, židlí a konferenčním stolkem. Ve stole zbylo dokonce pár papírů, které stářím ztratily písmo. Na židli je odlupující se nátěr bílé barvy. Konferenční stolek vypadá hezky a lze o něm říci, že je asi vůbec nejvíce zachovalý z celého domu.
Za třetími dveřmi je schovaná ložnice s velkou postelí, nočním stolkem a starou skříní. Noční stolek je plný různých starých pohlednic, na posteli se již nedá ležet a skříň vypadá hodně podobně té dole, nic v ní totiž není, tedy až na těch pár ramínek.

Půda je zamčená, a tak nikdo neví, co se v ní ukrývá.
Vím jen jedno, tento dům bych si nikdy nevybral za svůj!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 30.05.2016

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Opuštěný důmMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­