ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.27
Hodnoceno: 311x Prosím, ohodnoť práci

Obrázek od Josefa Lady

Obrázek nakreslil známý český malíř Josef Lada, který sám pochází z malebné vesničky Hrusice. Na obrázku vidíme část vsi v zimě. Zimní atmosféru umocňuje husté sněžení a holé stromy. Převažuje zde zářivě bílá barva čistého sněhu a modrá barva oblohy s bílými sněhovými vločkami. Jas dodávají různobarevně omítnuté chalupy a dominantní je červený kostelíček na kopci. V dolní části obrázku právě staví tři děti sněhuláka. Nejspíše se vrátili ze sáňkování a ještě se jim nechce domů. Možná se půjdou i sklouznout na zamrzlý rybníček, u kterého roste stará vrba. Až na ně rodiče zavolají, rozběhnou se do některé ze čtyř chalup, které tvoří prostřední část obrázku. Chalupy mají dřevěné štíty, zasněžené střechy a malá okna. Děvčátko možná bydlí v domku se světle zelenou omítkou, chlapci o kousek dál v chalupě se žlutou fasádou. V oknech se ještě nesvítí, ale na vesnici již padá soumrak. Brzy budou okna zlatě zářit do temné noci plné hvězd. Nahoře stojí červený kostel s věží, ve které určitě visí zvon. Vedle najdeme kapličku. Okolo kostela se rozprostírá hřbitov.
Tento obrázek se mi líbí stejně jako všechny ostatní od malíře Lady. Vyjadřuje pěkné odpoledne strávené zimními radovánkami v typické vesnici koncem 19. století.

(Obrázek jistě najdete v některé z Ladových knih a nebo na pohledu.)

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jirka K. , nyní 7.B, 24.03.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Obrázek od Josefa LadyMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­