ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.13
Hodnoceno: 229x Prosím, ohodnoť práci

Obraz


OSNOVA:

I. Úvod:a) reprodukce
II. Stať:a) hlavní motiv
b) popředí
c) prostředek
d) pozadí
III. Závěr:a) celkový dojem


Obraz, který popisuji, nás uvádí do doby kamenné. Nejspíše ho nakreslil Zdeněk Burian. Pokud mne zrak nešálí, jedná se o kopii původního autorova díla.

Hned na první pohled nás zaujme shrbená postava jen tak stojící a dohlížející na ostatní. Napadá nás, že je to asi nic nedělající náčelník tlupy.

V popředí reprodukce vidíme dva pralidi. Ten nalevo opracovává pazourky a napravo sedí postava, která zřejmě vyndavá morek z kostí zvířete, jež bylo před nedávnem uloveno. Těžko říci, o jaký živočišný druh doby kamenné se jedná.

Pralidé se také vyskytují uprostřed obrazu. Vpravo sedí žena na balvanu a chová své dítě zachumlané v teplé kožešině. A nalevo stojí jen tak muž, který ve své pravé ruce svírá kyj, který sahá až k zemi.

V pozadí obrazu je možno spatřit asi nejvíce věcí, zvířat i lidí. U mnoha obrazů bývá pozadí méně prokresleno, než je právě tady u tohoto. Levá strana čítá dvě postavy sedící u ohně v jeskyni. Zakrývá je dým. Pravá strana odhaluje dvě zvířata podobná dnešním nosorožcům, malý potůček s mnoha zákruty, pár kopců a mnoho stromů neidentifikovatelné čeledi.

Dílo je velice povedené. Každému se určitě hned na první pohled zalíbí. Tento obraz jistě obohatil mou mysl o pohled do každodenního života pračlověka.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Vampire.queen, 20.11.2005

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
ObrazMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­