ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.40
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Obraz, který mi uvízl v paměti

Rád bych vám popsal obraz, který jsem spatřil poprvé tak dávno, že už si nepamatuji ani místo ani čas, kde jsem ho viděl. Ale udělal na mě takový dojem, že mi uvízl hluboko v paměti. A dnes jsem se rozhodl přenést svoje vzpomínky na tyto řádky.

Obraz zachycuje domy, které stojí okolo moře. Každý dům je jinak velký, má jinou barvu i zcela jiný počet oken. Dokonce mají i jiný tvar - od malého stavení s nízkou střechou a jedním oknem až po velký oranžový dům s vysokou střechou a osmi okny. Lidé z domků dovádějí v moři. Surfují, cákají po sobě a vypadají všichni šťastně. Na břehu jsou ukotveny malé lodičky, které nevypadají, že by byly nějak zabezpečené, a tak si pravděpodobně každý kdykoliv mohl na jednu z nich nasednout a chvíli se nechat houpat na mořských vlnách.

Obraz je plný pestrobarevných barev, působí proto velmi pozitivně. Zároveň mi přijde obraz i dosti tajemný, neboť neustále přemýšlím nad tím, kde jsem ho jen mohl vidět.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 05.12.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Obraz, který mi uvízl v pamětiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­