ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 5.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Obálka knihy: Dobrodružství Toma Sawyera

Pro svůj popis jsem si vybral obálku knihy Dobrodružství Toma Sawyera, kterou napsal Mark Twain. Obrázek na mě udělal dojem, když jsem knížku před několika lety četl v anglickém originále (The Adventures of Tom Sawyer).

Na obálce se nachází Tom Sawyer a jeho kamarád Huckleberry Finn. Tom ani Huck nemají boty, a tak šlapou bosí po zemi. Tom stojí se štětcem a maluje plot ve svých pracovních kalhotách a ušpiněné košili. Na hlavě má žlutý slaměný klobouk a z jeho výrazu obličeje lze poznat, že je překvapený a s něčím nesouhlasí. I tak ale dál pokračuje v natírání plotu bílou barvou. Už má hotovou skoro půlku...
Vedle Toma stojí jeho kamarád Huck, jenž je ale daleko lépe oblečený. Na sobě má něco, co připomíná rifle a černou košili s dlouhými ohrnutými rukávy. Má tmavě černé vlasy, které jsou delší než ty Tomovy.
Huck Tomovi podává něco, co by svým tvarem mohlo připomínat jablko. Oba stojí a povídají si.

Obrázek mi připadá zajímavý. Donutil mě, abych se nad ním alespoň na chvíli zamyslel. Škoda jen, že je plný velmi tmavých barev.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 31.10.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Obálka knihy: Dobrodružství Toma SawyeraMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­