ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.00
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Obálka knihy: Čaroděj ze země Oz

Ve svém popisu bych vám rád přiblížil úvodní stranu zjednodušené anglické verze knihy Čaroděj ze země Oz, kterou napsal Frank Baum.

V popředí obrázku kráčí čtyři hlavní postavy z celé knihy. Úplně na levé straně jde lev, který je krásně žlutý. Má jen o trošku tmavší odstín žluté, než je chodník, po kterém se zrovna pohybují. Vedle lva je Dorotka, hlavní postava celé knihy. Má modré šaty a přes ně bílou zástěru. Vlasy má svázané do culíku a v proutěném košíku nese svého hnědého pejska. Vedle Dorotky kráčí muž, který je celý ze slámy. Na sobě má tmavě modré sako a klobouk ve stejné barvě. Hnědé holínky vytažené po kolena mu velmi sluší a ze všech stran z něj trčí sláma. A na pravé straně s nimi jde jakýsi plechový rytíř v brnění, jen v ruce svírá dřevěnou sekyrku. Hned vedle nich roste krásný a mohutný strom. V dáli se tyčí obrovitý hrad a před ním městečko, jež je obklopené hradbami.

Celá obálka této knížky na mne působí velmi pozitivně už jen proto, že na ní jsou vyobrazeni čtyři kamarádi, kteří hodili za hlavu všechny starosti i problémy a odešli z města, které už od pohledu působí velmi tajemně.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 31.10.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Obálka knihy: Čaroděj ze země OzMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­