ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.67
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Nová Živohošť

Každým rokem na jaře a v létě trávím s rodiči volné dny v útulné chatě na Nové Živohošti. Chatová osada se nachází v malebné přírodě u Slapské přehrady. Jezdím sem nejraději v prvních jarních dnech, kdy zlaté slunko začíná zlehka ukazovat svoji sílu.
Na Živohošti jsem si nejvíce oblíbil tajuplnou oblast divoké pláže, kde se často sám toulám. Moje nejmilejší místo mě uchvátilo svojí nedotčeností, klidem a rozmanitostí.

Celou pláž bych rozdělil na tři části, a to na čarovný lesík, travnatou louku a kamenitý vstup do vody. Malý lesík poskytuje domov lesní zvěři, která se sem občas zatoulá z rozsáhlých lesů okolní přírody.
Před prvními slunečními paprsky se můžu schovat v lesíku, jehož stromy jako by mě objímaly. Obvykle tu při svých toulkách zahlédnu spěchajícího zajíce, zpívající ptáky a v lehkém jarním vánku slyším šepot stromů.
Když si sednu do vysoké trávy, jež lemuje kraj lesa, otevírá se mi úchvatný pohled na neuvěřitelně poklidnou hladinu řeky a na skály.
Kamenité pláži dominuje košatá bříza, na níž se vyšplhám, abych mohl obdivovat pohyb na hladině. Rychlé kapří ploutve, tenké nožky potápníků a zelenomodré vážky. Rybáři zde chytají ryby až v teplých srpnových dnech. Pohlédnu-li před sebe, vidím černé táhlé skály.
Tato příroda mne přitahuje svým kouzlem, které je opravdu nezaměnitelné.

Vždy se odtud nerad vracím a těším se na další víkend a na dobu, kterou strávím na mém oblíbeném místě obklopen přírodou.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: MátaTheČaj, 22.11.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nová ŽivohošťMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­