ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Netradiční popis čarodějnice

Když se řekne čarodějnice, každému se vybaví stará, sešlá žena s rozcuchanými vlasy, bradavicí na nose, kloboukem, koštětem v ruce a kočkou. Taková ale přece být nemusí. Co například čarodějnice bylinářky, které naopak místo toho, aby lidem škodily, jim naopak pomáhají? Nebo co taková čarodějnice Scarlet Witch z filmů a komiksů od společnosti Marvel?

Například čarodějnici bylinářku si představuji jako postarší, milou paní, jež nemá rozcuchané kudrny, ale právě naopak upravené prošedivělé vlasy, které jí splývají přes ramena a končí nad lopatkami. Obličej má kulatý s ústy, která se usmívají na kolemjdoucí a mají pro každého milé slovo nebo moudrou radu. Pod jejím lehce vrásčitým čelem se usmívají laskavé oči modré barvy jako letní nebe bez mraků.
Ruce čarodějky bylinářky jsou menší a hrubší, protože se jimi po celý život živila.
Je silnější postavy, což ale zakrývají dlouhé, obyčejné, starší šaty, které většinou nosí. Kolem pasu má zavěšené pytlíčky na bylinky, různé plody nebo mince a na nohou obuté rovněž starší, ale pohodlné boty na šněrování.
Žije v lese v chalupě nedaleko jezera, kousek od louky. V menší chaloupce naleznete krom milého přivítání i spoustu bylin, ať už sušených, nebo čerstvě natrhaných, knih všech druhů a záhadných baněk i lahviček s různými léky a lektvary, které prodává na místním trhu a se kterými léčí nemocné.
Čarodějnice bylinářka je zkrátka dokonalým důkazem toho, že slovo čarodějnice nemusí vždy znamenat něco špatného, ale může to být i přesný opak.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Terka, 06.04.2021

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Netradiční popis čarodějniceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­