ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.08
Hodnoceno: 190x Prosím, ohodnoť práci

Nejlepší kamarád

  • popis/charakteristika nejlepšího kamaráda s prvky vypravování

Již je to osmnáct let, co jsem se seznámil s člověkem, který na mě ihned udělal dojem. Jeho rodiče mu dali jméno David, ale všichni jeho přátelé a známí mu neřeknou jinak než Dejve. S rostoucím věkem rostlo také naše přátelství a nyní ho bezpochyby můžu označit za svého nejlepšího přítele. Prožili jsme společně obrovské množství dobrých i špatných chvil.

I když by občas někteří lidé soudili, že se nesnášíme nebo že bychom jeden pro druhého neudělali absolutně nic, opak je pravdou. Tyto negativní reakce našich nezávislých posluchačů či pozorovatelů jsou dány naším ne zrovna ojedinělým vystupováním. Občas se slovně škubeme jako psiska a důvodem je například pouze půjčení zapalovače. Někomu by se mohlo zdát fiktivní hádání špatnou legrací, ovšem pro nás už je to takový zvyk. Díky tomuto chování náš život neupadá do všedního stereotypu, ale také při těch zmíněných na oko vykonstruovaných hádkách vzniká spousta nových slov a zkomolenin. Těmto zkomoleninám pak říkáme hlášky. Dalším kladem našeho vztahu je schopnost pobavit velké množství našich přátel. Jen si představte, jak se vaši kamarádi přou o tom, kolik jeden druhému dluží za to, že mu ten první půjčil zapalovač. Kolik Dejv spotřeboval plynu z mého zapalovače na podpálení cigarety a samozřejmě veškeré věci buď ze srandy zlehčujeme nebo naopak zveličujeme. Například když se jeden zpozdí o tři minuty, tak mu ten druhý nadá, že ho musel tři roky čekat atd. Náš vztah by se někomu místy mohl zdát opravdu zvláštní a možná i hloupý, ale to jen z počátku, než nás daná osoba pozná. Ve skutečnosti bychom jeden pro druhého udělali vše, co je v našich silách, abychom si navzájem v těžkých životních situacích, ale i v každodenním životě pomohli.

Tento rodinný kamarád Dejv slavil nedávno své osmnácté narozeniny. Této oslavy jsem se samozřejmě zúčastnil i já. Dejv má kulatou hlavu, kterou pokrývají kratší vlasy, které jsou světlé jako písek na pláži, ale málokdy je můžete spatřit, protože jsou pečlivě zakryty šedou kšiltovkou od firmy Rejoice. Kšiltovku ozdobuje obrázek čtyřlístku, který má pověst nositele štěstí a David v to věří. Tato čepice zakrývá také jeho sloní uši. To by snad ani nebyl on, kdyby na hlavě neměl kšiltovku. Někdo by ho bez této pokrývky hlavy možná ani nepoznal. Párkrát jsem už přemýšlel, jestli s ní i spí, ale dopracoval jsem se k závěru, že to příliš zveličuji. Jeho čelo je středně vysoké a obyčejné, takže neláká příliš pozornosti. Spíše by vás mohli zaujmout jeho pronikavé oči nazelenalé barvy, které jsou každou chvíli zakryty jeho mužskými víčky a také jsou schopny napovědět něco o jeho osobnosti. K očím samozřejmě patří také obočí a to Dejvovi zajisté také nechybí. S jeho světlými vlasy splývá jako chameleón s prostředím. Mezi očima mu vyrostl mohutný nos, který je často sužován vodnatým výtokem, který vytéká ven jako voda z porouchaného kohoutku. Jeho mládenecká tvář neoplývá povrchovým ochlupením příliš. Je to dáno množstvím testosteronu v těle. Dále si můžete všimnout jeho úzkých rtů. Jakmile otevře pusu, ihned vás oslní zářivý lesk jeho běloskvoucích zubů jako paprsky zapadajícího slunce při řízení vozidla. Hlavu s tělem spojuje krk normálních tvarů i rozměrů. Hrudník má silný jako Arnold Schwarzenegger za mlada, ale břicho má velké jako Arnold Schwarzenegger dnes. Je to asi tím, že se učí kuchařem, takže se jeho tělo začíná kulatit z neustálého chutnání pokrmů všech druhů, typů i kvalit. Jídla Dejvem připravená bych označil značkou největší kvality, protože jsou opravdu luxusní. David měří 172 cm a narodil se ve znamení ryb. Ryby jsou ze všech horoskopických znamení nejvíce spojeny s tajemnem a s nadpřirozenými věcmi, což se na jeho povaze projevuje.

Zajímá se o mimozemské bytosti, náboženství, apod. Jeho záliby patří také mezi věci, které nás dva spojují. Rád hraje hry na počítači, sleduje filmy, seriály a s chutí se chodí bavit s přáteli. Mezi jeho neřesti patří kouření cigaret, ale jedná se o cigarety balené. Jelikož si cigaretu musí nejdříve ubalit, tak ho často můžete vidět, jak v rukou třímá papírky, filtry a samotný tabák jako farář v rukou svírá kříž. Nirvana, to je nejoblíbenější skupina Davida, kterou mi občas leze i na nervy. Jeho obdiv skupiny Nirvana můžete také pozorovat na tričkách, které nosí. Na většině z nich je totiž frontman kapely Curt Cobain nebo další členové hudební skupiny Nirvana. Za své nejoblíbenější místo by jistě udal přírodu, ve které se pohybuje jako ryba ve vodě. Díky tomu, že se rád kochá krajinou, má také rozsáhlé znalosti zeměpisu.

Jelikož je dnes sobota, tak bychom jej určitě mohli najít v hospodě Stará sokolovna, kde se spolu s dalšími přáteli pravidelně scházíme, pijeme Kofolu a také hrajeme stolní fotbal, ve kterém je Dejv přeborníkem. Proč jsem si vybral k popisu zrovna jeho asi říkat nemusím. Klady u něho převládají ve větší míře než zápory, máme společné přátele, zájmy, koníčky, líbí se nám podobné holky, posloucháme stejný styl hudby, a to je jen malý výčet toho, proč zrovna David je tou mojí spřízněnou duší. Všem bych přál, aby také našli svého rádce, pomocníka a nejlepšího přítele, jako jsem ho já nalezl v Davidu Volfovi.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Nejlepší kamarádMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)